R E K L A M A


1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W piątek, 1 marca, po raz kolejny obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła władza komunistyczna i pomimo grożących im represji nie złożyli broni, często płacąc za to najwyższą cenę.

W 2011 roku Sejm RP dzień 1 marca ustanowił świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy nie chcieli podporządkować Polski Związkowi Radzieckiemu i nie pozwalali narzucić jej obywatelom ustroju komunistycznego.Rokrocznie z tej okazji w Jaśle organizowane są obchody poświęcone bohaterom tamtych czasów – Żołnierzom Niezłomnym, Wyklętym, walczącym z tymi, którzy chcieli zniszczyć Polskę, jej niezależność i niepodległość.

W tym roku również uczcimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie zaplanowano m.in.:
– o godz. 9:00 – bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „WILCZYM TROPEM” (Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle),
– o godz. 12:00 – uroczystości przy Pomniku Żołnierzy Niezłomnych (skwer przy Zespole Szkół nr 4 w Jaśle – Plac Żwirki i Wigury): podniesienie flagi państwowej, hymn państwowy, apel pamięci, składanie kwiatów, wystąpienia okolicznościowe,
– o godz. 18:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych (Kolegiacka Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle – „FARA”).

Zapraszamy do udziału w uroczystościach!

Starostwo Powiatowe w Jaśle