R E K L A M A


106. Studnia Kulturalna JDK: Z przyrodnikiem wzdłuż Wisłoki

Bardzo interesujący film poświęcony szacie roślinnej występującej na brzegach Wisłoki w Jaśle, można oglądać na You Tube oraz stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury. Materiał został nakręcony podczas spaceru z przyrodnikiem, który odbył się pod koniec maja br., w ramach cyklu „Studnia Kulturalna JDK”.

Wyjście bywalców Studni na wycieczkę wzdłuż Wisłoki, celem poznania występujących tam gatunków roślin, zaplanowane było już dawno. Jednak z powodu epidemii na spacer wybrała się tylko mała grupka osób niezbędnych do nakręcenia filmu.
 
Przewodnikiem ekipy był prorektor ds. studiów Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie dr Dominik Wróbel, przyrodnik, botanik, siedliskoznawca, florysta i pterydolog, skupiający się na badaniach różnorodności biologicznej roślin rzecznych i ich antropogenicznych przekształceniach, autor i współautor ponad 60 artykułów naukowych i popularnonaukowych.
 
Podczas spaceru podzielił się z odbiorcami swoją wiedzą i wskazał pospolite gatunki roślin napotkane na trasie przechadzki.
 
„Spacer wirtualny brzegiem Wisłoki” odbył się w ramach 106. Studni Kulturalnej JDK, dzięki współpracy Jasielskiego Domu Kultury z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie (wcześniej – przed 1 maja br. – PWSZ czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa).
 
JDK