R E K L A M A


14 kierujących straciło prawo jazdy – podsumowanie świąt na jasielskich drogach

Zakończyły się policyjne działania podczas tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu jasielskiego. Od piątku do poniedziałku doszło do 6 kolizji. Zatrzymano jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości, a 14 kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Podczas działań policjanci z jasielskiej komendy pilnowali bezpieczeństwa podróżujących. Kontrolowali głównie drogi krajowe i wojewódzkie. Czuwali nad płynnością ruchu i reagowali na rażące naruszenia przepisów drogowych.W trakcie służby przeprowadzili 122 kontrole stanu trzeźwości, podczas których ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego w niedzielę zatrzymali mężczyznę, który w Jaśle na ul. Na Kotlinę kierował nissanem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało na zawartość 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

W okresie świątecznym policjanci z jasielskiej drogówki nałożyli 49 mandatów, pouczyli 59 osób, a w 2 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

Zdecydowanie najczęstszym wykroczeniem jakiego dopuszczali się kierujący, było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Aż 14 z nich przekroczyło ją o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz wysokich mandatów i punktów karnych, utracili oni również możliwość kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. 

Niechlubnym rekordzistą świątecznego weekendu na jasielskich drogach został kierujący osobowym audi, który otrzymał mandaty na łączną kwotę 4500 zł oraz 38 punktów karnych.

 

Źródło   KP Policji w Jaśle