81. rocznica godziny „W”

W piątek  1 sierpnia, o godz. 17, w 81. rocznicę godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego włączone zostaną syreny alarmowe. Aby oddać hołd uczestnikom i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego. Syreny będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Wojewoda Podkarpacki skierowała apel do organów samorządu powiatowego i gminnego w niniejszej sprawie. Poza uczczeniem pamięci o bohaterstwie i ofierze Powstańców włączenie syren będzie miało także charakter ćwiczebny/treningowy.

Zespół prasowy Wojewody Podkarpackiego