R E K L A M A


Człowiek i natura tematem wystawy w Galerii JDK

Motywy roślinne, a w roli głównej człowiek. I przepiękne kadry, przenoszące widza w tajemniczy świat przyrody. Prace, które można podziwiać w Jasielskim Domu Kultury to zbiór osobistych fotografii Katarzyny Leszczyńskiej Kaszuby. Swoją wrażliwość na tajemniczy świat natury, artystka zaprezentowała podczas uroczystego wernisażu 14 września br. w sali offowej.

Fotografia dla Katarzyny Leszczyńskiej Kaszuby to chwila oddechu w codziennym życiu, dlatego też prezentowane zdjęcia można nazwać wręcz ,,oazą spokoju’’ i zastanowieniem się nad relacją człowieka z naturą.

Najczęściej pracuję nad określonym tematem. Mam z góry jakąś myśl przewodnią, wiem co chcę powiedzieć i szukam sposobu na powiedzenie tego. Tutaj było troszeczkę inaczej. Te zdjęcia powstały w bardzo różnym czasie, w krótkich cyklach i większość z nich nie była czymś przemyślanym. Były to zdjęcia i grafiki cyfrowe również takie, które wypływały gdzieś tam z podświadomości i bardzo długo się zastanawiałam, dlaczego właściwie prześladuje mnie ta przyroda, te rośliny (…). Po jakimś czasie w momencie, kiedy zaczęła się krystalizować ta myśl, gdzieś tam po drodze, jakieś przeżycia życiowe, które mnie uświadomiły, że mocno zboczyłam z pewnej drogi, że gdzieś się zapędziłam w tym życiu, że praca, studia (…), krótko mówiąc kariera i życie zawodowe pochłonęło mnie tak bardzo, że nie miałam czasu dla siebie, rodziny i na obcowanie z przyrodą – powiedziała artystka.

Na wystawę składają się zdjęcia z cyklu Biofilia, Oddziaływania, Natury Żywe/Natury Martwe, Autoportret Powłokowy oraz grafiki z cyklu Faktury Wrażeń i Metamorphosis.

Ekspozycję można zwiedzać do 30 września br. Naprawdę warto ją zobaczyć, bo odkrywa wyjątkowe spojrzenie na świat i piękno natury, której tak bardzo nam czasem brakuje.

JDK