R E K L A M A


Darmowe warsztaty robotyczne dla uczniów

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób w zwiększeniu kompetencji STEM i kluczowych umiejętności miękkich.

Fundacja popularyzująca naukę i powołana z myślą o tworzeniu dla dzieci i młodzieży nowych możliwości rozwoju, znana jest z prowadzonych już od lat projektów takich jak Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, Learn & Fly czy Podkarpacki Festiwal Nauki. Idąc za potrzebami jakie stawia dzisiejszy świat, postanowiła skupić się na kluczowych kompetencjach przyszłości tworząc tym samym projekt RoboLAB.

RoboLAB Local STEM Incubator w swoich założeniach ma wspieranie młodych osób, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych, z zakresu kompetencji przyszłości (robotyki, automatyki, programowania mechatroniki itd.) ale i kluczowych kompetencji miękkich. Zestawienie tych umiejętności jest wyjątkowo ważne zarówno u progu wyboru dalszej ścieżki rozwoju młodzieży jak i ich pierwszych kroków na rynku pracy. Potwierdzają to uczestnicy, którzy do tej pory wzięli udział w zajęciach oferowanych przez RoboLAB i dzięki tej inspiracji podjęli się już kolejnemu wyzwaniu jakim jest udział w międzynarodowych zawodach robotycznych XChallenge.

W całkowicie bezpłatnych zajęciach takich jak Kreatywne Warsztaty, RoboWarsztat czy RoboExpert mogą wziąć udział grupy zorganizowane (max 16 osób), które zgłoszą się do projektu przez stronę internetową www.robolab.edu.pl

RobolaLAB to nie tylko autorskie, innowacyjne zajęcia ale również specjalnie zaprojektowana ku temu przestrzeń, wyposażona w salę STEM, gdzie odbywają się proponowane warsztaty (ul. Akademicka 8, Kampus Politechniki Rzeszowskiej). Uczestnicy zajęć poznają wiedzę teoretyczną, którą szybko wykorzystują w praktyce – projektując i budując robota. Zdobyte na warsztatach umiejętności, zarówno te twarde jak i miękkie, pozwalają również na sprawdzenie swoich sił podczas zawodów robotycznych XChallenge, których organizatorem jest także Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. W październiku br., na Hali Widowiskowej Podpromie w Rzeszowie odbędzie się już ich trzecia edycja. Na uczestników, którzy się zdecydują się wziąć udział w zawodach czeka pula nagród w wysokości ponad 20 000zł.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się ze szczegółami zajęć RoboLAB oraz dotychczasową działalnością na stronie https://robolab.edu.pl/zajecia/ oraz Facebooku RoboLAB lub Dolina Wiedzy.

Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail info@robolab.edu.pl lub telefonicznie – 17 865 3004.

Łukasz Szuba

Fundacja Wspierania Edukacji
przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza