R E K L A M A


Diez Cuerdas w Muzycznym Bunkrze JDK

Klasyczne hiszpańskie i latynoamerykańskie kompozycje zabrzmią podczas kolejnego spotkania w ramach Muzycznego Bunkra. Przed jasielską publicznością wystąpi wrocławski duet Diez Cuerdas. Piątek, 12 maja br., godzina 18.00, sala offowa Jasielskiego Domu Kultury.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.
 
Duet Diez Cuerdas to wyjątkowy zespół tworzony przez młodych artystów, w składzie: Karolina Kocyła – wiolonczela, Kamil Bućko – gitara klasyczna. Powstał w 2019 roku w murach wrocławskiej akademii muzycznej. Zespół zrodził się z miłości do wspólnego muzykowania i zafascynowania twórczością kompozytorów hiszpańskich i latynoamerykańskich. Ponadto, obydwoje nieustannie doskonalą swoje umiejętności pod okiem wybitnych profesorów z Polski, jak i zza granicy, uczestnicząc w wielu warsztatach muzycznych oraz lekcjach mistrzowskich.
 
Młodzi artyści prowadzą aktywną działalność koncertową występując na wielu scenach muzycznych w kraju. Dotychczas występowali m.in. w Zamku Królewskim w Sanoku, Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina w Dusznikach – Zdroju, Zabytkowym Kościele pw. św. Wojciecha Męczennika w Krośnie na Inauguracji cyklu „Smyczki na Wojciechu”, parokrotnie koncertowali również na scenie w ODT Światowid w ramach cyklu „Światowid Klasycznie” oraz w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, i wielu innych.
 

JDK