R E K L A M A


FOKUS na FASD w jasielskiej Bibliotece

Burmistrz Miasta Jasła i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zapraszają na spotkanie zorganizowane w ramach kampanii profilaktycznej dotyczącej FASD pn. „FOKUS na FASD. Wokół problematyki spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych”.

Jest to już kolejne wydarzenie związane z tym tematem, w poprzednich latach zorganizowaliśmy konferencję i wystawę profilaktyczną.Program składa się z dwóch części:

Wykład „FASD jako złożona niepełnosprawność. Perspektywa medyczna, społeczna i edukacyjna” wygłosi dr n. med. Małgorzata Klecka, specjalistka diagnostyki FAS/FASD, psychoterapeutka rodzinna, założycielka i prezeska Fundacji FAStryga oraz dyrektorka Ośrodka Fastryga w Świerklanach k. Rybnika.

Dyskusja panelowa z udziałem m.in. przedstawicieli oświaty, środowiska medycznego, przedszkoli, szkół, instytucji zajmujących się pomocą społeczną, asystentów rodzinnych, psychologów, pedagogów, którą będzie moderować dr n. med. Małgorzata Klecka. Tematem dyskusji będzie diagnostyka FASD oraz działania, które w tym obszarze mogą podjąć różnego rodzaju instytucje i organizacje w naszym mieście.

Wydarzenie odbędzie się 18 września 2023 roku /poniedziałek/, godz. 10.00-13.00, Sala multimedialna JDK, ul. Kołłątaja 1.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie do 15 września /piątek/ tel. 13 446 26 02, wew. 34 ; e-mail: informacyjny@mbp.jaslo.pl

Zadanie sfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

UM w Jaśle, MBP w Jaśle