R E K L A M A


Gdzie szukać informacji o wsparciu dla firm?

Rozwiązania mające na celu ochronę gospodarki przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, zwane w skrócie tarczą antykryzysową, ulegają dynamicznym zmianom. Powstają nowe wersje tarczy, a oferowane wsparcie coraz bardziej dostosowywane jest do potrzeb zgłaszanych przez poszkodowanych negatywnymi skutkami COVID-19. Ogrom informacji oraz liczne zmiany w przepisach mogą powodować trudności w wyszukaniu pomocy adresowanej do konkretnego podmiotu i wymagają niejednokrotnie znacznego zaangażowania i wysiłku.

Pomocne w tej sytuacji mogą być strony internetowe dedykowane tarczy antykryzysowej, zawierające zbiór aktualnych i aktualizowanych na bieżąco informacji. Wśród nich  znajduje się prowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji strona www.gov.pl  W zakładce Tarcza antykryzysowa publikowane są wszystkie aktualne informacje dotyczące udzielanego wsparcia, a przyjazne menu i hasłowe formułowanie poszczególnych tematów, znacznie ułatwiają wyszukiwanie  informacji. 

Podobne narzędzie w formie platformy uruchomił Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pod adresem http://tarcza.podkarpackie.pl  Proste, intuicyjne menu oraz przyjazna grafika pozwalają szybko wyszukać interesujące informacje dotyczące rodzajów i zakresu wsparcia. Podział na różne grupy podmiotów zainteresowanych pomocą jest bardzo czytelny i świetnie się sprawdza w selekcji informacji.

Akcję informacyjnego wsparcia przedsiębiorców prowadzi również jasielski samorząd, publikując na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle w zakładce Biznes https://um.jaslo.pl/jasielski-pakiet-pomocowy  informacje dotyczące wsparcia lokalnych przedsiębiorców oferowanego zarówno przez rząd, jak i samorząd miejski.

Poniżej podajemy adresy innych stron internetowych, które warto odwiedzić poszukując informacji o wsparciu dla firm:

www.bgk.pl/pakietpomocy

www.pfr.pl/tarcza

https://www.arp.pl

https://www.zus.pl

https://jaslo.praca.gov.pl//

https://wuprzeszow.praca.gov.pl

https://www.podkarpackie.kas.gov.pl

 

Urząd Miasta w Jaśle