R E K L A M A


Jasielski Uniwersytet Dziecięcy – ósma edycja

120 dzieci w wieku od 5 do 10 lat, podzielonych na 8 grup, będzie w bieżącym roku akademickim (2017/2018) uczęszczać na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Przyjęcie najmłodszych jaślan do społeczności żaków odbyło się w sobotę, 21 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

Podczas inauguracji kolejnego, ósmego już, roku akademickiego wyświetlony został film promujący projekt „Jasło Miasto Wiedzy”, w ramach którego orgaznizowane są zajęcia na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Były też krótkie przemówienia, ślubowanie, znana pień studenckiej braci „Gaudeamus igitur”, uroczyste wręczenie indeksów i okolicznościowych upominków oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

Cieszę się, że możecie brać udział w projekcie, który ma wzbudzić w was chęć do poszerzania wiedzy i poznawania świata – mówił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła do młodziutkich słuchaczy, tłumacząc, iż Juniwersytet jest jednym z wielu przedsięwzięć w ramach projektu „Jasło – Miasto wiedzy”, który ma na celu stworzenie wszystkim jaślanom, od przedszkolaków po ich dziadków, możliwości zdobywania wiedzy w jak najlepszych warunkach.

 

W tym roku szkolnym (2017/2018) Juniwersytet prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Na pierwszych zajęciach (28 października) specjaliści z Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie, przybliżą małym studentom zagadnienie: „Lodowe eksperymenty”, a na następnych (18 listopada) dzieci będą pracować zestawami MaKey MaKey zagłębiając się tematykę elektroniki.

 

W planie są też  m.in.: zajęcia poświęcone fotografii bez użycia aparatu i telefonu, wykład popularnonaukowy dr hab. inż. Tomasza Więcka i Koła Naukowego Foton (Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza realizująca projekt Politechnika Dziecięca) na temat „Czy zmysły można oszukać” oraz warsztaty z dr Anną Kaszubą-Dębską „Co to jest tolerancja”.

 

JDK/UMJ