R E K L A M A


JDK: Plejada gwiazd w sztuce „Windą do nieba…czyli czworo po czterdziestce”

Windą do nieba..czyli czworo po czterdziestce” to tragikomedia z muzyką i piosenkami w dwóch aktach. Spektakl, który powstał na podstawie pomysłu Leo Bauera i Fritza Schindleckera, zostanie wystawiony w Jasielskim Domu Kultury 21 czerwca (poniedziałek) br., o godz. 19.00.

Ogłoszenie płatne

Bilety w cenie 65 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub online.
W sztuce, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza zobaczymy takie znakomitości jak: Małgorzata Lewińska, Beata Olga Kowalska, Agnieszka Darkowska, Dariusz Kordek i Jacek Kawalec.
„Windą do nieba..czyli czworo po czterdziestce” to spotkanie czterech przypadkowych pasażerów windy, postawionych w sytuacji bez wyjścia: uzależniona od złośliwości królowa śniegu – Magdalena, oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń – Urszula, akwizytor totalny, facecik w garniturku – Jerzy i przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości – Andrzej. Wszyscy, w tym samym wieku zostają uwięzieni w windzie, pomiędzy piętrami. Każde z nich boryka się z jakimś problemem i chcąc nie chcąc, ujawnia go w sytuacji “ostatecznej”. Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent. Czy będzie to chwila na podsumowanie, czy też czas na budzące się uczucie?
Do sztuki Taraszkiewicza teksty piosenek napisał Tadeusz Ross, a choreografię opracował Krzysztof „Kriss” Adamski, znany z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

(JDK)