R E K L A M A


Jechali za szybko – na 3 miesiące stracili prawo jazdy

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. Wczoraj zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Jeden z kierujących 21-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród wpadł w ręce policjantów około godziny 9, w Zarzeczu. Na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Drugi rekordzista został zatrzymany około godziny 11, w Łężynach na drodze wojewódzkiej W-992. 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał z prędkością 126 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i stracili uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. 

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.  

 

Źródło   KP Policji w Jaśle