R E K L A M A


Już za tydzień Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i bezdroża”

Z wielką przyjemnością zapraszamy na XVII Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i bezdroża”, który niebawem rozpocznie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Przed nami trzy tygodnie spotkań autorskich, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących, które w tym roku łączyć będzie hasło „portrety”.

W pierwszym festiwalowym tygodniu zapraszamy na następujące wydarzenia:

25 września 2023, godz. 17:00, hol MBP w Jaśle – otwarcie wystawy „Portrety zza biurka. Literackie tropy Jasielszczyzny”.

Przedstawione na wystawie portrety są szczególnie ważne dla społeczności jasielskiej Biblioteki, bo dotyczą osób, dzięki którym literackie życie naszego miasta i regionu jest wartościowe i bogate. W obiektywie uchwyciła ich Elżbieta Betlej, a zdjęcia wzbogacone zostały osobistą refleksją młodych pasjonatów literatury, aktywnych użytkowników MBP w Jaśle, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle: Oliwii Bylinowskiej, Gabrieli Mroczek i Bartosza Graseli.

26 września 2023, godz. 17:00, Sala Offowa JDK, ul. Kołłątaja 1 – spotkanie autorskie z Witem Szostakiem.

Porozmawiamy m.in. o książce „Szczelinami”, która została skonstruowana w postaci zbiorów poetyckich, będących intymnym portretem kobiety. Przyjrzymy się polskiej historii, mitom narodowym i naszej narodowej tożsamości, które wyłaniają się z trylogii krakowskiej. Być może autor zdradzi też nieco informacji o swojej najnowszej książce „Rumowiska”, której premiera zaplanowana jest na 11 października.

28 września 2023, godz. 17:00, Sala Offowa JDK, ul. Kołłątaja 1 – spotkanie autorskie z Joanną Laprus i Martą Jamróg.

Rozmowa toczyć się będzie wokół kobiecego spojrzenia na świat, przyrodę, wartości, uchwyconych w książkach „Słowiańskie boginie ziół” i „Słowiańskie rośliny czarowne”, których autorką jest Joanna Laprus, a zilustrowała je Marta Jamróg, jasielska artystka.


Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach znajdują się na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.jaslo.pl

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w Jaśle