R E K L A M A


KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają w Pieniny

Na sobotę, 25 maja br., Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wraz z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Jaśle przygotował wyjazd w Pieniny, które uchodzą za jeden najpiękniejszych zakątków Polski. Punktem docelowym będą majestatyczne Trzy Korony, leżące na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

Grupę poprowadzi znany w środowisku przewodnik PTTK Tadeusz Wójcik, niezwykle atrakcyjną widokowo i przyrodniczo, określaną jako średnio trudna, około 9-kilometrową trasą (czas przejścia: ok. 5 godzin). Turyści rozpoczną wędrówkę we wsi Sromowce Niżne (woj. małopolskie, pow. nowotarski, gm. Czorsztyn) i pokonując szlak biegnący przez: Wąwóz Sopczański i Przełęcz Szopka (779 m n.p.m.) wyjdą na najwyższy szczyt Trzech Koron – Okrąglicę (983 m n.p.m.), po czym przez Polanę Komarzyska (820 – 880 m n.p.m.) wrócą do Sromowiec Niżnych.

Trzy Korony, to najbardziej spektakularny szczyt w Pieninach i równocześnie jeden z symboli regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych: Okrąglica (983 m n.p.m.), Płaska Skała (950 m n.p.m.), Nad Ogródki (940 m n.p.m.) Pańska Skała, inaczej Bryłowa (920 m n.p.m.) i Niżnia Okrąglica, inaczej Ganek (946 m n.p.m.). Na najwyższym wierzchołku Okrąglicy, znajduje się platforma widokowa mieszcząca 30 osób, z której rozciąga się przepiękna panorama na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry.


Termin wyjazdu: 25 maja br. (sobota), godz. 6.00, sprzed JDK; powrót około godz. 20.00.
Koszt wyjazdu: 130 zł; członkowie PTTK, młodzież do lat 16, posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi – 120 zł.
Koszty dodatkowe: wejście na wieżę widokową Trzy Korony: bilet normalny 8 zł, ulgowy – 4 zł.
Zgłoszenia i wpłaty: w PTTK Oddział Jasło, ul. Floriańska 15, od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 17.00, w piątek od godz. 8.00 do 16.00.
Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Informacja w JDK: tel. 514 284 625.
Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne, a ponadto dowód osobisty, ze względu na to, że szlak prowadzi pograniczem polsko-słowackim.
Program uwzględnia ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

JDK