R E K L A M A


KK-T JDK zaprasza na rowerową wycieczkę do Folusza

Kolejna jesienna wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury powiedzie w zaciszny zakątek magurskich lasów Beskidu Niskiego. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 8 października br.

Celem będzie wieś Folusz (pow. jasielski, gm. Dębowiec), położona nad potokiem Kłopotnica, u podnóża pasma Magury Wątkowskiej, która stanowi bramę turystyczną do Magurskiego Parku Narodowego. W tym malowniczym terenie rowerzyści przejdą około 4-kilometrową leśną ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, łączącą dwa ciekawe obiekty geologiczne MPN: Wodospad Magurski i Wychodnię Skalną „Diabli Kamień”.Cała trasa wycieczki: do Folusza przez Łazy Dębowieckie, Duląbkę, Cieklin, Wolę Cieklińską i z powrotem, liczy około 45 km.

Wodospad Magurski to około 7-metrowy próg skalny, jeden z najokazalszych i najefektowniejszych wodospadów w Beskidzie Niskim.

„Diabli Kamień” jest monumentalną wychodnią skalną zbudowaną z gruboziarnistego piaskowca magurskiego. Tworzy ją sześć bloków skalnych o wysokości do 15 m, oddzielonych od siebie szerokimi szczelinami.

Program przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

***

Termin wyjazdu: 8 października b.r. (niedziela), godz. 9.00, sprzed budynku JDK.

Koszt wyjazdu: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga: jak zwykle obowiązuje kask ochronny i ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

 

JDK