R E K L A M A


KK-T JDK zaprasza na wycieczkę do olejarni

Rodzinna Manufaktura Olejów Roślinnych „Dolina Iwełki” w Nienaszowie (pow. jasielski) będzie główną atrakcją wyprawy rowerowej, na którą w sobotę, 30 września br. zaprasza Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Około 45-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez Dębowiec, Osiek Jasielski, Gorzyce i Toki do Nienaszowa, a stamtąd przez Nowy Żmigród z powrotem do Jasła.

Nienaszów, do którego zmierzać będą rowerzyści leży w Beskidzie Niskim. Na południe od wsi płynie Iwełka, (prawobrzeżny dopływ Wisłoki) na północnym wschodzie widoczna jest Wielka Góra zwana też Działem (378 m n.p.m.), a za nią znajduje się masyw stanowiący południową krawędź Pogórza Jasielskiego.

W tym spokojnym zakątku rodzina Pochwałów założyła olejarnię. W manufakturze, która przyjęła nazwę od przepływającej opodal rzeki, wytłaczane są na zimno naturalne oleje roślinne.

Specjalnie dla osób uprawiających turystykę rowerową, które chciałyby poznać cykl technologiczny olejarni oraz prozdrowotne właściwości wytwarzanych w niej olei, KK-T JDK przygotował tę wycieczkę.

Oprócz zwiedzania, program przewiduje tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).
Termin wycieczki: 30 września br. (sobota), wyjazd godz. 9.00, sprzed JDK.

Koszt: 15 zł. Zgłoszenia i wpłaty: w JDK. Informacje: tel. 514 284 625.
Uwaga: jak zawsze obowiązuje kask ochronny i ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

jdk