R E K L A M A


Klimatyczny koncert w JDK: Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.

Jasielski Dom Kultury zaprasza – 2 lipca br. (piątek) o godz. 18.00 – na koncert „Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.”, w wykonaniu zespołu Piramidy. Bułat Okudżawa i Włodzimierz Wysocki, to artyści, których twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycje piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze, dając słuchaczom nadzieję.

Ogłoszenie płatne
 
Na scenie zabrzmią ich największe, najpiękniejsze i najbardziej znane przeboje, w wykonaniu: Piotra Kajetana Matczuka, Tomasza Imienowskiego i Artura Chyby z zespołu Piramidy.Jak zapewniają wykonawcy, ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór, spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów.

Bilety wstępu, w cenie 25 zł, można nabyć w sekretariacie JDK lub przez stronę internetową. Oficjalnym Partnerem Motoryzacyjnym Wydarzenia jest Toyota Jasło.

W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego, w tym legendarne „Ochota na Wołkov”, „Centrala zero siedem”, „Gdzie wywiozą”, a z pieśni Bułata Okudżawy m.in.: „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”, „Trzy Miłości”, „Pieśń o Huzarze” oraz „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”.
W maju 2017 roku nakładem warszawskiej Wytwórni MTJ, ukazał się album „Krótka płyta o Okudżawie” z piosenkami barda nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Obok „Modlitwy” czy „Puszkina”, znajdują się na nim również mniej znane utwory takie jak: „Piosenka o młodym huzarze” w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie.

Zespół Piramidy był też dwukrotnie (w 2018 i 2019 r.) zapraszany z koncertami do Moskwa przez Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncertowali z tym programem również w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles, san Diego, Orange County).

Jasielski, lipcowy koncert „Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.”, odbędzie się w warunkach aktualnie panującego reżimu sanitarnego. Szczegółowe warunki, które należy spełnić, by móc w nim uczestniczyć zamieszczone są na stronie internetowej JDK, w aktualizowanej na bieżąco zakładce „Procedury bezpieczeństwa w jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid -19”.

(JDK)