R E K L A M A


Konkurs Recytatorski „Alfabet Przyrody”

W dniu 23 maja 2023 roku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej odbył się po raz 14. Konkurs Recytatorski ALFABET PRZYRODY dla szkół powiatu jasielskiego.

W konkursie wystąpiło 40 uczniów z klas I – VI szkół podstawowych z takich miejscowości jak: Jasło (SP nr 2, SP nr 7 i SP nr 12), Święcany, Kołaczyce, Krempna, Zawadka Osiecka, Mrukowa, Harklowa, Wola Dębowiecka i Załęże.Dzieci recytowały wiersze i fragmenty prozy traktujące m.in. o ochronie przyrody, o zwierzętach i pogodzie. Prezentacje oceniało jury w składzie: Dominika Jodłowska-Kubala – instruktor teatralny MDK w Gorlicach, Monika Niziołek – polonista, pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Małgorzata Smyka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

W kategorii uczniów klas I – III   I miejsce otrzymała Eliza Kręcisz z SP w Święcanach. II miejsce – Milena Kicilińska z SP w Mrukowej, III miejsce przypadło Nikoli Mastaj z SP w Mrukowej.
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Stachurska z SP w Załężu, Antoni Bęben z SP w Święcanach, Emilia Wolska z SP w Załężu, Natalia Czech z SP w Załężu, Lena Żarnowska z SP nr 2 w Jaśle, Adam Ślusarczyk z SP nr 12 w Jaśle i Milena Więcek z SP w Mrukowej. Wyróżnienia za debiut w konkursie otrzymali uczniowie klas I: Wiktoria Gumienna z SP w Zawadce Osieckiej, Alan Skórski z SP nr 12 w Jaśle i Nikodem Broniecki z SP w Załężu.

W starszej kategorii wiekowej uczniów klas IV – VI I miejsce otrzymała Aleksandra Namysł z SP w Kołaczycach. II miejsce zajęła Magdalena Dąbrowska z SP w Święcanach, III miejsce ex aequo zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Krempnej: Elena Ornalik i Magdalena Zając. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Marcelina Grzywacz z SP w Krempnej, Karolina Rączka z SP w Zawadce Osieckiej, Szymon Matyga z SP w Woli Dębowieckiej i Miłosz Dziuń z SP w Krempnej.

Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczali Adam Pawluś Starosta Jasielski oraz Grażyna Leńczuk dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach recytatorskich, które poprowadziła Dominika Jodłowska-Kubala. Nagrody w konkursie ufundował Powiat Jasielski.

MDK w Jaśle