R E K L A M A


„Manchester by the Sea” w DKF Nostromo

Często w kontekście tego filmu pada stwierdzenie, że jest to małe wielkie kino. Lonergan stworzył arcydzieło, mini traktat o winie i karze, poruszające studium tragicznej jednostki. W filmie bezbłędnie uchwycony jest impas komunikacyjny, trud nazwania i przekazania drugiej osobie własnych zawiłych uczuć, niemożliwość precyzyjnego wyartykułowania ich. DKF Nostromo zaprasza na „Manchester by the Sea” do Kina JDK „Syrena” 6 kwietnia br. o godz. 18.00.

Ogłoszenie płatne

Cena biletu 10 zł.

Głównym bohaterem “Manchester by the Sea” jest Lee Chandler (Casey Affleck), który po śmierci brata (Kyle Chandler) wraca do rodzinnego miasta, by zaopiekować się osieroconym bratankiem. Powrót do tytułowego Manchester jest także powrotem do dramatu sprzed lat, który niegdyś wygnał mężczyznę z miasta i skazał na pokutną, pustelniczą wegetację w Bostonie. Wśród starych śmieci czają się wspomnienia, teraźniejszość bohatera przeplata się z retrospekcjami. Ponowna wizyta w Manchester zmusi Lee do skonfrontowania się z zablokowaną przeszłością.

„Manchester by the Sea” stoi nie tylko genialnym scenariuszem, w którym w całej tej wyciszonej tragedii znalazło się sporo miejsca dla humoru (czasami czarnego), ale przede wszystkim grą aktorską. Casey Affleck jest w tym filmie wybitny. Może to i mocne słowa, ale w pełni uzasadnione. Młodszy z braci Afflecków nie tylko wyszedł z cienia popularniejszego brata, ale zaliczył jedną z najlepszych ról w całej historii kinematografii, a “Manchester by the Sea” to bez wątpienia jeden z najważniejszych filmów XXI wieku.

(JDK)