R E K L A M A


MBP zaprasza na wydarzenia 3. tygodnia Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i bezdroża. Portrety”

9 października – Dariusz Pado, rzeszowski poeta, adwokat, wykładowca, przed południem przybliży młodzieży portret Juliana Przybosia, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Awangardy Krakowskiej. Natomiast po południu, o 17:00 odbędzie się otwarte spotkanie pod hasłem „Portrety codzienności, portrety wojny”, poświęcone nowemu projektowi Dariusza Pado i ukraińskiego artysty Danylo Movchana, którzy tworzą wspólny poetycko-malarski zapis wojny toczącej się w Ukrainie.

Książka obu autorów ukaże się pod koniec 2023 roku.
Spotkanie odbędzie się w Sali Offowej JDK, ul. Kołłątaja 1.
 
13 października, 17:00 – Adam Robiński, dziennikarz, autor m.in. książek „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” oraz „Pałace na wodzie”, przeniesie uczestników spotkania na literackie bezdroża, by porozmawiać między innymi o portretowaniu przyrody, zwierząt i dzikiego krajobrazu południowo-wschodniej Polski.
Spotkanie odbędzie się w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro.
 
14 października, 10:00-18:00 – Festiwal zakończymy tradycyjnym już rodzinnym spacerem i warsztatami literacko-ekologicznymi w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Chętnych prosimy o zgłoszenie – telefonicznie: 13 446 26 02 lub mailowo: biblioteka@mbp.jaslo.plWstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.jaslo.pl

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z FunduszuMBP w Jaśle