R E K L A M A


Nietrzeźwy kierowca volkswagena wjechał w drzewo

Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali wobec 48-letniego kierowcy volkswagena, który zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do jasielskiej jednostki wczoraj, przed godziną 18. Z przekazanych informacji wynikało, że na ulicy 3 Maja w Jaśle, kierujący wypadł z drogi i uderzył w drzewo.  Interweniujący policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali kierującego samochodem oraz pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że siedzący za kierownicą osobowego volkswagena, 48-letni mieszkaniec gminy Jasło, jadąc w kierunku Gorlic, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Następnie na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 48-latka okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu. 

Po zakończeniu postępowania przygotowawczego jego sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.
  
Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować, uniemożliwić jazdę, a w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

 

Źródło   KP Policji w Jaśle