R E K L A M A


O emocjach i tym, co nas dotyczy w MBP

13 i 14 września 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! będziemy gościć Bogusia Janiszewskiego, autora książek popularnonaukowych skłaniających dzieci oraz młodzież do refleksji na temat rzeczywistości w jakiej żyjemy.

Boguś Janiszewski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pisarzem, nauczycielem i ekspertem związanym ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem stworzył serię popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży „To, o czym dorośli ci nie mówią”.

Pierwsza z serii książka “Ekonomia” ukazała się w 2016 r. Pozostałe to: „Polityka”, „Mózg”, „Kosmos” oraz wiele innych. W 2019 roku współpraca z wydawnictwem Albus zaowocowała „Murami” – kolejnym tytułem popularnonaukowym dla dzieci. Następnie ukazały się „Rewolucje”, „Wojny”, „Katastrofy”.

13 września Boguś Janiszewski poprowadzi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dwa warsztaty o godz. 9.00 i 11.00 dla uczniów z klas 4-7 na temat emocji oraz przedsiębiorczości. Natomiast 14 września o 9.00 odbędzie się spotkanie autorskie z uczniami klas 1-3.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w Jaśle