R E K L A M A


O książkach! Spotkanie z Piotrem Mareckim w MBP w Jaśle

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z dr. hab. Piotrem Mareckim, profesorem UJ, pisarzem, redaktorem, wydawcą, producentem i wytwórcą utworów cyfrowych.

Piotr Marecki wychował się w Trzcinicy, mieszka w Krakowie. Pracuje w katedrze Kultury Współczesnej Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo zajmuje się polskim kinem, kulturą cyfrową oraz literaturą eksperymentalną. Jest popularyzatorem, ale też twórcą, tłumaczem i wydawcą literatury elektronicznej i konceptualnej. Współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu Ha!art (ukazywało się do 2017 roku) i Wydawnictwa Ha!art. Autor książek drogi: „Polska przydrożna” (2020) oraz „Romantika” (2021).
Spotkanie w szczególności poświęcone będzie działalności kierowanego przez Piotra Mareckiego Wydawnictwa Ha!art. Porozmawiamy o wyborach literackich, topowych ale też nietypowych publikacjach, o codzienności rynku wydawniczego i przewidywaniach na przyszłość.Wstęp wolny, zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2023 roku (piątek), godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro.


MBP w Jaśle