R E K L A M A


Odszedł Kazimierz Potyrała

W nocy z 5 na 6 maja zmarł Kazimierz Potyrała znany w środowisku lokalnym jako aktywny działacz w strukturach “Solidarności”, społecznik, ostatnio związany z partią Wolni i Solidarni.

Rodzinie zmarłego Ś.P. Kazimierza składamy najszczersze wyrazy współczucia

Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie

Kazimierz Potyrała syn Włodzimierza urodził się 5 marca 1958 r. w Jaśle.  Z “Solidarnością” związany był od początku jej powstania w jasielskich Zakładach Tworzyw Sztucznych „Gamrat” Jasło w 1980 r. Po wprowadzeniu stanu wojennego  zajmował się między innymi dystrybucją podziemnej prasy, ulotek i biuletynów. Zawsze aktywnie uczestniczył w organizowanych manifestacjach i spotkaniach, za co był szykanowany przez ówczesne władze. W styczniu 1987 r. został wyeksmitowany wraz rodziną z mieszkania zakładowego co było powodem dramatu rodzinnego. W 1989 r. wszedł w skład Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” Pracowników ZTS „Gamrat” w Jaśle.

W ostatnich latach związał się z partią Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego pełniąc funkcję przewodniczącego koła terenowego tej partii. Znany był również jako sympatyk sportu, a szczególnie piłki nożnej.

Mieszkał wraz rodziną w Sobniowie. W marcu skończył 62 lata. Odszedł dobry człowiek, któremu los innych nie był obojętny.

Za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w PRL został odznaczony w 2017 r. Krzyżem Wolności i Solidarności przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Informacja nadesłana przez rodzinę:

Ostatnie Pożegnanie Ś.P. Kazimierza Potyrały (urna) odbędzie się w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza w Sobniowie w dniu 9 maja (sobota) o godz. 12.00. W przypadku przekroczenia 50 wiernych udział w nabożeństwie na zewnątrz z zachowaniem zalecanej odległości.