R E K L A M A


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w przedszkolu Miejskim nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle

 „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się,
 od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

20 września w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle po raz kolejny obchodziliśmy „ Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Już od samego rana w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera a na dzieci czekało wiele niespodzianek. Przedszkolaki ubrane były w kolorowe koszulki i opaski z emblematami nawiązującymi do nazwy grupy „Misie”, „Motyle”, „Krasnale”, „Plastusie”, a zatem było wesoło i kolorowo. Malowanie twarzy oraz zabawy na dmuchanym zamku to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane przez dyrektora, nauczycielki, rodziców oraz zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i odśpiewania hymnu przedszkola.

– Życzę wszystkim przedszkolakom, by każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniała przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech uśmiech gości na waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta bo „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  – powiedziała Elżbieta Krzysiak cytując wybitnego pedagoga Janusza Korczaka.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyło głośne czytanie w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym szczególnym dniu czytali dzieciom: dyrektor, nauczyciele oraz pani Ania – animatorka. Przedszkolaki wysłuchały wierszy: J. Korczaka „ Prawa Dziecka”, W. Melzackiego „Co lubią dzieci”, L. Staniszek „Moje przedszkole”, D. Gellner „Dzieci”.

W zaczarowaną podróż muzyczną zabrała dzieci pani Ania , animator z Agencji Artystycznej” SCENA PRL” z Krosna. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w quizach i konkurencjach sportowych oraz zabawach z chustą animacyjną Klanza. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń. Wierzymy głęboko, że na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Aneta Walczyk – nauczyciel PM3

fot. Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle