R E K L A M A


Otwórz oczy szeroko na kosmos

Marzysz o tym, żeby znaleźć się bliżej gwiazd i dotknąć kosmosu? Koniecznie przyjedź w Bieszczady na kosmiczną imprezę „Na tropie gwiazd“ organizowaną przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, która odbędzie się 9 września.

Gwiazdy na nieboskłonie to nie jedyne gwiazdy, które będziesz mógł spotkać w Bieszczadach, a konkretnie w Polańczyku. W świat kosmosu przeniesie was Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach”!Podczas wydarzenia zapewnimy wam moc wielozmysłowych doznań! Będziemy obserwować rozgwieżdżone niebo i nieziemską przyrodę Bieszczadów, posłuchamy dźwięków kosmosu, dotkniemy, a nawet zbudujemy zegary słoneczne. Sprawdzimy też, jak to jest być bliżej Słońca! „Na tropie Gwiazd” zostaniecie też zaopatrzeni w porządną dawkę astronomicznej wiedzy!

Te przyjemne doświadczenia zostaną dodatkowo spotęgowane podczas niezwykłego astrokoncertu w wykonaniu uznanych podkarpackich artystów, którzy przeniosą Was do świata ambientu, elektroniki jak również instrumentów tradycyjnych (jak lira korbowa) oraz w przestrzeń dźwięków kosmosu w postaci częstotliwości emitowanych przez poszczególne planety układu słonecznego. A do tego teksty kultowego futurologa Stanisława Lema!

W programie m.in.:
⦁ pokazy nocnego nieba w Polańczyku,
⦁ pokaz nocnego nieba w Lutowiskach,
⦁ warsztaty nocnej fotografii krajobrazowej,
⦁ warsztaty budowania modeli zegarów słonecznych,
⦁ słoneczne pokazy astronomiczne,
⦁ pokazy filmowe i prelekcje w mobilnym planetarium,
⦁ warsztat przyrodniczy – poszukiwanie tropów zwierząt i ich gwiazdozbiorów.

To właśnie bieszczadzkie ciemne niebo gwarantuje najlepsze warunki do obserwacji gwiazd w Polsce. W ciszy, wśród gór i lasów można cieszyć się widokiem rozgwieżdżonego nieba i zobaczyć Drogę Mleczną!

Szczegółowy program: https://podkarpackie.travel/artykuly/bieszczady-na-tropie-gwiazdd

Partnerzy wydarzenia:
Gmina Solina, LGD Zielone Bieszczady, Kraina Wilka, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, Fundacja Bieszczadzka, Gmina Tyrawa Wołoska.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

Izabela Dziubek
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna