R E K L A M A


Podsumowanie akcji „Znicz 2021” w powiecie jasielskim

Jasielscy policjanci podsumowali pięciodniową ogólnopolską akcję „Znicz 2021”. Na drogach powiatu jasielskiego nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami drogowymi. Zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.
 
Piesi i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez powiat jasielski, w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze. Od piątku, 29 października do wtorku 2 listopada, na drogach powiatu nie doszło do wypadku. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.
 
Źródło    KP Policji w Jaśle