R E K L A M A


Policjanci pomogli mężczyźnie, który oddalił się ze szpitala

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego wpisane jest w kanon policyjnego zawodu. Jasielscy funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, który oddalił się ze szpitala. Dzięki interwencji policjantów, 73-latek bezpiecznie wrócił na oddział, gdzie pozostał pod opieką specjalistów.

W poniedziałek po godz. 20, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w samej piżamie ma iść ul. Lwowską w Jaśle. Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Zauważyli go na ul. Kazimierza Wielkiego. Faktycznie ubrany był jedynie w piżamę, a na stopach miał pantofle.Starszy mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób znalazł się na ulicy, nie wiedział jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Wypowiadał się niespójnie i bełkotliwie. Funkcjonariusze zauważyli na jego ręce opaskę z danymi i ustalili, że oddalił się z jasielskiego szpitala. Policjanci pomogli zziębniętemu mężczyźnie, zaopiekowali się nim i ogrzali. Dzięki temu mężczyzna uspokoił się. Następnie został przekazany personelowi szpitalnemu, który zajął się 73-latkiem.

Jeśli widzimy osoby, których zachowanie nas zaniepokoi. Gdy ich życie lub zdrowie może być zagrożone, bez wahania poinformujmy odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Źródło   KP Policji w Jaśle