R E K L A M A


Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów

Policjanci z jasielskiej komendy oraz Posterunku Policji w Tarnowcu zabezpieczali znalezione w Szebniach powojenne niewybuchy. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

W środę przed godz. 9, dyżurny jasielskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w Szebniach. Podczas prac związanych z wykopaniem stawu, pracownicy Gminy Jasło zauważyli w ziemi dwa pociski. Na miejsce natychmiast został skierowany policjant z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Z poczynionych ustaleń wynikało, że znalezione niewybuchy to granat moździerzowy oraz pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Z uwagi na zagrożenie, miejsce znaleziska objęto stałym nadzorem do przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Wczoraj przed południem niewybuchy zostały zabezpieczone przez patrol saperski.

fot.  KP Policji w Jaśle

Pamiętajmy!
Kiedy znajdziemy niewybuch, czy przedmiot, który go przypomina, zachowajmy ostrożność. Pod żadnym pozorem nie dotykajmy go oraz nie przenośmy. Jeśli to możliwe oznaczmy niebezpieczne miejsce, a następnie oddalmy się. Niezwłocznie poinformujmy odpowiednie służby. Bagatelizowanie zagrożenia może okazać się tragiczne w skutkach.

 

Źródło    KP Policji w Jaśle