R E K L A M A


Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego

Policjanci z Nowego Żmigrodu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z czasów wojny. W Desznicy właściciel prywatnej posesji podczas prac porządkowych, w pobliżu budynku gospodarczego natknął się na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Policjanci objęli ten teren nadzorem do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Wczoraj około godziny 16, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz funkcjonariusz nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, zostali skierowani do Desznicy, gdzie na terenie prywatnej posesji został znaleziony pocisk z II Wojny Światowej. Policjanci potwierdzili to zgłoszeni i objęli nadzorem miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przybycia patrolu saperskiego. 
 

Żołnierze patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie po przybyciu na miejsce, zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. To blisko sześćdziesięcio centymetrowy pocisk artyleryjski, kaliber 152 mm. Zabezpieczona amunicja zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.   

 

źródło    KP Policji w Jaśle