R E K L A M A


Uczniowie z Jasła wygrali wojewódzki etap olimpiady

Znamy laureatów wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wojewódzki finał olimpiady wygrali uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle,  drugie miejsce zajęli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie a trzecie 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Konkurencja była duża, w tegorocznej edycji uczestniczyło na Podkarpaciu 1531 uczniów z 64 szkół. W wojewódzkim finale, który odbywał się 15 marca (piątek) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego rywalizowali uczniowie z 21 szkół.

Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składały się z 3 uczniów. Były to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem ta przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Projekt „Lekcje z ZUS” i Olimpiada jest pierwszym, autorskim, projektem, który powstał w 2014 roku by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, ciągle niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” i Olimpiada kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

„Cieszymy się, uczniowie chcą poznawać tą wiedzę, która z pewnością będzie w przyszłości procentować na plus. Uczestnicy są przykładem tego, że uczniowie podkarpackich szkół mają świadomość, że jest to wiedza, która przyda się na każdym etapie życia, a olimpiada uświadamia im, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kwietniowego  finału w Warszawie.

 

Wojciech Dyląg

Regionalny Rzecznik
w województwie podkarpackim
Zakład Ubezpieczeń Społecznych