R E K L A M A


Wspomnienie o ŚP. Jerzym Łąckim

Pamiętam, jak organizując w latach 70 tych przeglądy szkolnych zespołów artystycznych, gościliśmy dyrektora Szkoły Podstawowej z Błażkowej z Jego rodzinną uczniowską orkiestrą. Jednego z synów – Jerzego podziwiałem później jako pedagoga i artystę. Jerzy Łącki uczył muzyki jasielskiej Dwójce i Ekonomiku.

Z przejęciem angażował się w różne projekty uczniowskie komponując, aranżując, muzykę, realizując także liczne inscenizacje słowno – muzycznych, wspomagając rozmaite akcje kultury.
 
Pasją Świętej Pamięci Jerzego było rozwijanie uzdolnień wokalnych i instrumentalnych uczniów. Tworzył i prowadził zespoły, uczniowskie oprawiając muzycznie apele, akademie i inne uroczystości szkolne, imprezy miejskie i powiatowe.
 
Z jego utworami powstały jasielskie ujmujące teledyski.
 
Uczestniczył z podopiecznymi w przeglądach zespołów artystycznych, konkursach w Jasielskim Domu Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury i innych placówkach poza Jasłem.
 

Nieodłącznym elementem każdego występu była starannie dobrana i grana dobra muzyka. Dotyczyło to także kunsztu znanego w regionie Zespołu Braci Łąckich, który występując bawił publiczność różnych generacji. Pan Jerzy przy tym podziwiany był jako żywiołowy wodzirej.Pewnie dla wytchnienia siadał, czasem, na ławce w parku i tu ostatnio się widzieliśmy.

 

 

Jerzy Łącki zmarł 4 października 2025 w wieku 56 lat.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 9 października 2025 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, gdzie Pan Jerzy był też organistą. Spocznie na Nowym Cmentarzu.

 

Jestem z Wami Rodzino Zmarłego w modlitwie i stosownym zadumaniu po doczesnym odejściu Zacnego Krewnego Jerzego z równoczesnym pocieszeniem Najbliższych w żałobie bo ten czas to więcej niż smutek, to miłość     🌑 Zbyszek Dranka ⌛

 

Fot. Stanisław Grzywacz