R E K L A M A


XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski w MDK

„O sobie samym” to hasło tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE, organizowanego od 14 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Do konkursu przystąpiło 35 recytatorów ze szkół powiatu jasielskiego: SP w Bączalu Dolnym, SP w Święcanach, SP nr 2 w Jaśle, Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle, SP nr 4 w Jaśle, SP w Opaciu, I LO w Jaśle, II LO w Jaśle, ZST w Jaśle, ZS nr 3 w Jaśle, ZSB w Jaśle, LO w Kołaczycach. W interpretacji młodych recytatorów usłyszeliśmy teksty traktujące o osobistych przemyśleniach, opiniach, wątpliwościach i przeżyciach, autorstwa m.in. Olgi Tokarczuk, Zbigniewa Herberta, Joanny Kulmowej, Jeremiego Przybory czy Agnieszki Osieckiej.Prezentacje oceniało jury w składzie: Dominika Jodłowska-Kubala – instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Monika Niziołek – polonista, pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Agnieszka Kuczała-Kołodziej – nauczyciel recytacji MDK w Jaśle. Nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski otrzymali:

 

/kat. młodsza– uczniowie kl. VII – VIII szkół podstawowych/

I miejsce – Natalia Żegleń z SP nr 4 w Jaśle
Wyróżnienia:
Ewelina Kurzawa – SP w Święcanach
Tymoteusz Sokołowski – SP nr 2 w Jaśle
Eliza Gajecka – SP w Opaciu
Bartłomiej Tutro – SP w Opaciu
Katarzyna Schabińska – PSM II st. w Jaśle

 

/kat. starsza – uczniowie szkół ponadpodstawowych/

I miejsce – Wojciech Knapik z I LO w Jaśle
II miejsce ex aequo: Wiktoria Rusin z II LO w Jaśle i Kamil Chajec z I LO w Jaśle
III miejsce ex aequo: Aleksandra Wietecha z II LO w Jaśle i Bartłomiej Mikołajczyk z II LO w Jaśle

 

Wyróżnienia:

Gabriela Cholewiak – LO w Kołaczycach
Diana Czech – LO w Kołaczycach
Bartosz Grasela – I LO w Jaśle
Julia Sendra – II LO w Jaśle
Laura Tomaszewska – II LO w Jaśle
Wiktoria Walowska – ZS nr 3 w Jaśle
Patrycja Wąsik – II LO w Jaśle
Paweł Rak – I LO w Jaśle
Anna Madejczyk – II LO w Jaśle

Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody. Organizatorom i jurorom liczna obecność recytującej młodzieży sprawiła ogromną radość. Poziom konkursu był zróżnicowany, młodzież miała okazję do obserwacji swoich rówieśników na scenie i konfrontowania swojego warsztatu. Po rozdaniu nagród odbyły się indywidualne konsultacje z Dominiką Jodłowską-Kubalą, która udzielała uczestnikom porad i wskazówek do dalszej pracy nad recytowaniem tekstów literackich.
MDK w Jaśle