R E K L A M A


Z KK-T JDK do muzeum w Kopytowej: Śladami kultury szlacheckiej Podkarpacia

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza miłośników turystyki rowerowej – w sobotę, 13 czerwca br. – na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej koło Krosna. Liczba miejsc ograniczona. Będzie to druga tej wiosny wyprawa rowerowa zaplanowana przez KK-T JDK. Grupa, którą poprowadzą znani w środowisku i lubiani przewodnicy PTTK Tadeusz Wójcik i Adam Goleń, wyruszy o godz. 9.00 sprzed JDK.

Rowerzyści pokonają około 50-kilometrową trasę wiodącą z Jasła przez: Dębowiec, Zarzecze, Łajsce, Kopytową, ponownie Łajsce, Umieszcz, Czeluśnicę, Gliniczek i Wolicę z powrotem do Jasła.
Głównym celem wycieczki jest prywatne Muzeum Kultury Szlacheckiej założone przez Andrzeja Kołdera. Mieści się ono w odnowionym dworze z przełomu XVII i XVIII wieku. Zwiedzający muzeum turyści mogą podziwiać zbiory zgromadzone przez Andrzeja Kołdera: zabytkowe meble, obrazy, tkaniny, żyrandole, piece, kolekcję porcelany i wyposażenie kuchni.
 

***

Data wycieczki: 13 czerwca 2020 (sobota); wyjazd godz. 9.00 sprzed budynku JDK;
Koszt wycieczki: 15 zł, plus zwiedzanie muzeum: 9 zł;
Zgłoszenia oraz wpłaty przyjmuje opiekunka KK-T JDK Elżbieta Ruszała tel. 603 679 816.

Uwaga! Każdy uczestnik wycieczki musi obowiązkowo mieć ze sobą: kask ochronny, maseczkę ochronną (niezbędną przy postojach i zwiedzaniu wnętrza obiektu) oraz środek do dezynfekcji rąk.

 

JDK