R E K L A M A


Z Policją bezpieczniej

Jasielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle spotkali się z miłośnikami zimowych zabaw. W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze promowali konkurs plastyczno-filmowy oraz zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zajęcia z dziećmi odbyły się w ramach wspólnych działań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

Wczoraj przed południem, na placu zabaw w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jaśle, dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu. Zasady te przedstawili podkom. Jacek Siek i asp. Jerzy Ossoliński z KWP w Rzeszowie, mł. asp. Barbara Pawłowska z KPP w Jaśle oraz bryg. Wacław Pasterczyk Rzecznik Prasowy PSP w Jaśle. Prelegenci podkreślali, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Funkcjonariusze przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto omówili, jakie nieszczęśliwe wypadki oraz zagrożenia mogą zdarzyć się w domu lub na drodze, jednocześnie zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.Na potrzeby działań policjanci ogłosili konkurs plastyczny pn. „Bezpiecznie zimą wypoczywamy – zasady znamy”. Spotkanie z dziećmi było wspaniałą okazją do ogłoszenia jego wyników i uhonorowania nagrodami laureatów. Tematyka prac konkursowych dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu młodego człowieka podczas zimowego wypoczynku. 

Laureaci oraz osoby wyróżnione odebrały nagrody ufundowane przez Komendę Główną Policji oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

 

Więcej na stronie źródłowej KP Policji w Jaśle