R E K L A M A


Zapowiedź Dni Jasła 2017

W ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Jasła 2017. W tym roku święto miasta potrwa dwa dni. Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – przygotowali moc atrakcji.

W sobotę w samo południe na obiektach jasielskiego MOSiRu zabawę rozpoczną konkursy i pokazy sprawnościowe służb mundurowych, czyli XII edycja „Munduriady”.  O godzinie 16:30 na scenie pojawi się pierwszy z występujących tego dnia zespołów – Reggaeside. Zespół tworzy ośmiu pasjonatów muzyki z Nowego Miasta Lubawskiego. Ta warmińsko – mazurska grupa obchodzi w tym roku pięciolecie swojego istnienia. 2 maja ukazał się ich debiutancki album „Szczęście”. Muzycy poruszają się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside wystąpił w finale 9 edycji programu „Must be the music”, a także w Telewizji Polskiej w programie „O ! Polskie Przeboje”.

Tuż po 18 przed jasielską publicznością zaprezentuje się grupa The Last Ride i Agata Sobocińska. Ta szczecińska grupa istnieje od 2008 roku. Mają na swoim koncie dwa albumy: „Tysiące mil” i „Ten jeden moment”. Od 2017 roku występują jako The Last Ride i Agata Sobocińska. Pomysłodawcą zespołu i kompozytorem muzyki jest gitarzysta Tomasz Biniek. The Last Ride tworzą: Agata Sobocińska – śpiew, Tomasz Biniek – gitara i Mirosław Browarny – perkusja.

Gwiazdą Wieczoru będzie jaślanin – Michał Szpak. Polska usłyszała o nim dzięki programowi X-Factor, w którym wiosną 2011 roku zajął w finale II miejsce. W tym samym roku  wydał swój pierwszy mini album „XI”. Krążek promował singiel „Pretty Babe”. 17 sierpnia 2013 roku zdobył Złoty Samowar i 50 tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Oczy czornyje”. W kwietniu 2015 roku ukazał się nowy singiel zwiastujący debiutancki album Michała –„ Real Hero”. Z tym utworem wystąpił na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015”, który wygrał. Ponadto artysta w ubiegłym roku reprezentował Polskę w finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajął  ósme miejsce, a w głosowaniu publiczności – 3.  Tego samego roku wystąpił na 53. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  Jaślanin zdobył tam nagrodę Grand Prix Publiczności – Złote Opole.

W niedzielę o godzinie 11 na płycie rynku rozpocznie się impreza towarzysząca świętu miasta – Turniej Sportowy „Wymiatacze – Jasło 2017”. Natomiast o 15 na obiektach MOSiRu wystąpią soliści i tancerze JDK. Całości dopełni energetyczny pokaz Zumby. O godzinie 19 wystąpi kolejny znany jaślanin – Mateusz Mijal z zespołem. Artysta ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej grupy Ich Troje. Potem, przez krótki czas, był wokalistą Skangura. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku występował z zespołem Dukat, by później dołączyć do formacji Chłopacy, a następnie skupić się na karierze solowej. 25 kwietnia ubiegłego roku ukazał się jego debiutancki album – „9 lat”.

„Eroll”, „Son of the Blue Sky”, „Aborygen”, „Eli lama sabachtani”, „N’Avoie”, „Nie zabiję nocy”, „Moja Baby”, „Jeden raz odwiedzamy świat”, „Baśka”, „Urke”, „Bohema”, „Niech mówi serce”, „Love Story”, „Spłonąć i odejść”, „Światło i mrok” czy „Przez dziewczyny” – to tylko 16 hitów z bogatego repertuaru grupy Wilki, która w tym roku świętuje 25 – lecie swojego istnienia. Formacja, której liderem jest Robert Gawliński będzie Gwiazdą Wieczoru niedzielnego koncertu wieńczącego Dni Jasła 2017. Zapraszamy!

 

JDK