R E K L A M A


Zapowiedź Finału XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 24 maja 2022 r. o godz. 11.00 w Sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. W bieżącej edycji konkursu 283 autorów nadesłało łącznie 665 tekstów, wśród których 439 stanowiły wiersze, zaś 226 utwory prozatorskie.Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Uroczystość wręczenia nagród poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury. Finałowi będzie towarzyszył wykład dr. Mariusza Kalandyka Rewizje i prze(po)szukiwania, a po wręczeniu nagród zapraszamy do kuluarów z jurorami. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Biblioteki na Facebooku.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXVII OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie zamieszczona 24 maja 2022 po uroczystym Finale.
Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik będzie dostępny również na stronie internetowej Biblioteki.

Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki.