R E K L A M A


Jechał 116 km/h i stracił prawo jazdy

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierującego osobowym seatem, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został ukarany wysokim mandatem.

Wczoraj po godz. 18, w miejscowości Nowy Żmigród na ul. Dukielskiej, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Obywatel Rumunii poruszał się z prędkością o 66 km/h większą niż obowiązujący limit na tej drodze. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2000 zł oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Ponadto kierujący oraz jego czterech pasażerów, zostali ukarani mandatami w kwocie 100 zł każdy, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie dopuszczalnej prędkości podczas kierowania pojazdami. Nadmierne jej przekraczanie, wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 

Źródło    KP Policji w Jaśle