R E K L A M A


Kalwaryjskie Tchnienie na wakacje

22 lipca rozpocznie się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które potrwa do soboty 28 lipca. Jak co roku, odbędzie się ono w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Tegorocznym hasłem spotkania będzie „Tchnienie”. Zabrzmi ono szczególnie podczas konferencji zaproszonych gości.

Spotkanie Młodych jest czasem modlitwy, ale i zabawy. Program przewiduje msze, nabożeństwa, sakramenty, ale także spotkania w grupach, gry, atrakcje, kino, koncerty oraz konferencje z zaproszonymi gośćmi. Podczas tygodniowego Spotkania, uczestnicy spotkają reżysera Krzysztofa Zanussiego, charyzmatyka Marcina Zielińskiego, ks. Rafała Jarosiewicza, sportowca Andrzeja Tokarza, artystę Tomasza Budzyńskiego oraz o. biskupa Edwarda Kawę, publicystę Tomasza Terlikowskiego. Natomiast wieczorami wystąpią zespoły: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, niemaGOtu, Rock and Fire, Fioretti oraz Teatr A.

Stałym punktami programu będą także spotkania w grupach, które mają na celu spersonalizowanie kontaktu z każdym uczestnikiem oraz otwarcie się na nowe osoby. Spotkania prowadzone są przez animatorów, osoby zachęcające do rozmowy.

Pojawią się także zajęcia fitness, atrakcje dmuchane oraz kino. W tym roku podczas 31 FSM-u zostaną wyświetlone filmy: „Sprawa Chrystusa” w reżyserii Jona Gunna oraz „Gurgacz. Kapelan Wyklętych według Dariusza Walusiaka znanego z filmografii poświęconej Polsce wojennej oraz powojennej.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to okazja do spędzenia wakacji w niecodzienny sposób i nawiązanie relacji z rówieśnikami. Co roku do Kalwarii na wydarzenie przybywa około 1100 osób z całej Polski.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. 31 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 22 lipca, a zakończy w sobotę 28 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wydarzenie odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. Tegoroczne hasło brzmi „Tchnienie”.

Zapraszamy także na nasze kanały social media

https://www.facebook.com/ProjektMesjasz/

https://www.instagram.com/fsm_insta_official/

https://www.youtube.com/user/CFSanDamiano

 

Marta Górka

Rzecznik Franciszkańskich Spotkań Młodych