R E K L A M A


KAS zaprasza uczniów do konkursu- kolejna edycja Finansoaktywnych

Tegoroczna edycja Finansoaktywnych powraca po wakacjach – na zgłoszenia czekamy do 30 września 2020 r.

  • Temat przewodni 6. edycji programu to umiejętne planowanie budżetu i jego znaczenie w codziennym życiu.
  • Przypominamy, jak wziąć udział w Finansoaktywnych i jakie nagrody można wygrać w konkursie.

Finansoaktywni powracają po wakacjach. Zainteresowane szkoły podstawowe i zespoły mogą przystąpić do programu i przesłać prace konkursowe do 30 września 2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 21 października. Organizacja uroczystego finału planowana jest na 5 listopada. Tegoroczna misja programu brzmi: „Planujemy budżet”. 

Jak rozpocząć misję Finansoaktywnych i dodatkowo powalczyć o atrakcyjne nagrody?

Do programu mogą się zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych (5., 6., 7. i 8. klasy) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie finansoaktywni.pl. W ciągu kilku dni na adres szkoły zostanie przesłany zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, opracowanych przez grono specjalistów. Dostępnych jest 525 zestawów. Do tej pory zamówiło je już ponad 360 szkół podstawowych z całej Polski. W razie wyczerpania zapasów będzie można pobrać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.
 
Zestaw zawiera scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, animację edukacyjną i prezentację Power Point. Materiały te są dostępne w formie drukowanej i elektronicznej na płycie CD dołączonej do zestawu. Nauczyciel otrzyma także materiały pomocnicze: plakat, karteczki samoprzylepne, teczkę na materiały i ołówki.

Zadanie i etapy konkursu

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w ich miejscu zamieszkania.  Poza koncepcją ocenie będzie podlegać również jego promocja, udokumentowana w dowolnej formie, np. ulotek, audycji w szkolnym radiowęźle czy artykułów w szkolnej gazetce.
Zwycięży 10 zespołów, które przygotują najciekawsze projekty. Nagrodą dla nich będzie dwudniowa wycieczka do Warszawy, gdzie uczniowie wezmą udział w uroczystej gali i spotkaniu z Youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem oraz aparaty błyskawiczne i głośniki bezprzewodowe. Nauczyciele, opiekunowie grup, otrzymają czytniki e-booków.
 
W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Następnie uczniowie, w maksymalnie trzyosobowych zespołach, przygotują projekt konkursowy. Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić formularz konkursowy na stronie finansoaktywni.pl.
 
W II etapie komisja konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 
Tegoroczna edycja Finansoaktywnych objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/finanse/wracamy-do-szkoly-nie-czekaj-i-juz-dzisiaj-dolacz-do-finansoaktywnych

 

mł. asp. Edyta Chabowska

Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie