R E K L A M A


Odszedł Andrzej Smyka

22 listopada 2021 r. w wieku 67 lat odszedł Andrzej Smyka, wieloletni  Powiatowy  Lekarz Weterynarii, były przewodniczący Rady Miejskiej Jasła. Powszechnie szanowany i lubiany Człowiek. Przyjaciel dla wielu jaślan.

Żonie, Córce, Synowi, Synowej, Wnukom, Siostrom współczujemy z pocieszeniem całej Rodziny w Żałobie

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 
fot. Marek Dybaś
 
 

Andrzej Smyka, lekarz weterynarii. Urodził się 22 kwietnia 1954 w Jaśle jako syn Jana i Eleonory z domu Faber. Ojciec był pracownikiem kopalni nafty w Jaszczwi, matka gospodynią domową. Szkołę podstawową ukończył w Brzezówce, gdzie mieszkał do 1990. Naukę kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym imienia Króla Stanisława. Leszczyńskiego w Jaśle. Maturę złożył w 1973. Studiował weterynarię na Akademii Rolniczej w Lublinie. W 1978 otrzymał tytuł lekarza weterynarii.Pracował jako ordynator w Dzierżoniowie Śląskim, Jedliczu, Korczynie, Krośnie, Skołyszynie. W 1984 objął funkcję kierownika lecznicy dla zwierząt w Skołyszynie. Od 1 kwietnia 1990 został powołany na kierownika Oddziału Rejonowego w Jaśle Wojewódzkiego Zakładu Weterynarii w Krośnie. 1 maja 1999 został Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Jaśle.

W 1981 był założycielem NSZZ „Solidarność” przy WZW w Krośnie, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Oddziału Krosno. Był radnym I (1990 – 1994) i II (1994 – 1998) kadencji Rady Miejskiej Jasła.

Sprawował funkcje: sekretarza Rady Miejskiej Jasła II kadencji (1994 – 1996), wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jasła II kadencji (1996 – 1997), przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła II kadencji (1997 – 1998).

Jako radny zajmował się miedzy innymi ochroną zdrowia, ochroną środowiska, sprawami społecznymi. Był jedną z wielu osób, które przyczyniły się do nadania Jasłu patronatu Świętego Antoniego. Z delegacją jasielskich samorządowców w 1998 dziękował Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Rzymie za uznanie patronatu Świętego Antoniego u Boga przez Stolicę Apostolską. Miał również zaszczyt w imieniu jaślan zaprosić Ojca Świętego do Jasła.

W trakcie swej pracy społecznej pełnił różne funkcje między innymi w organizacjach o charakterze charytatywnym. Pełni funkcję prezesa Zarządu Miejskiego OSP w Jaśle. Był jednym z założycieli Związku Gmin „Wisłoka”. Pełni funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin „Wisłoka”.

Za pracę zawodową i społeczną został odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi (1995), Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa i odznakami: Zasłużony Pracownik Rolnictwa, Za wzorową Pracę w Służbie Weterynaryjnej, Za Zasługi dla Pszczelarstwa, Przyjaciel Dziecka.

Pogrzeb Świętej Pamięci Andrzeja Smyki odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021
o godzinie 11.00 w nowym kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ulicy Lwowskiej w Jaśle, różaniec o 10.20. A po Mszy Świętej ciało Zmarłego zostanie odprowadzone na Nowy Cmentarz w Jaśle.

 

Zbigniew Dranka