R E K L A M A


Policjanci pomogli spełnić marzenie Filipa i Adama

Radość i niezwykłe wzruszenie towarzyszyło jasielskim policjantom podczas spotkania z Filipem i Adamem. Dwaj uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej LATAWIEC z Majscowej, odwiedzili w piątek jasielską komendę. Było to dla nich niezwykłe wydarzenie pozwalające na rozwijanie nowych umiejętności. Policjanci przygotowali dla nich wiele ciekawych atrakcji.

Jasielską komendę odwiedzili w piątek dwaj uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Latawiec w Majscowej. Chociaż na co dzień zmagają się z autyzmem, to zarówno Filip jak i Adam, są bardzo pogodnymi i uśmiechniętymi chłopcami, których fascynuje służba w policji. Policjanci przygotowując to wyjątkowe spotkanie zapewnili im wiele ciekawych atrakcji pozwalających na poznanie zawodu policjanta. Jednak głównym celem tego wydarzenia była przede wszystkim pomoc dzieciom w rozwijaniu umiejętności społecznych, poznawczych, emocjonalnych i komunikacyjnych. 

Naszych wyjątkowych gości przywitał policyjny miś, który towarzyszył im podczas zwiedzania jasielskiej komendy. Chłopcy zostali ciepło przyjęci przez insp. Roberta Wróbla Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który zaprosił ich do zwiedzania budynku i korzystania z przygotowanych atrakcji. Przekazał im także pamiątkowe prezenty. W trakcie spotkania, chłopcy mogli obejrzeć przedmioty wchodzące w skład policyjnego wyposażenia w codziennej służbie. Jedną z ciekawszych atrakcji było omówienie pracy technika kryminalistyki oraz możliwość odbicia swoich linii papilarnych. Duże wrażenie na chłopcach zrobił policyjny radiowóz i motocykl.   

fot. KP Policji w Jaśle

Wizyta w komendzie Policji sprawiła chłopcom wiele radości. Była to też ciekawa lekcja i skuteczna metoda pozwalająca im na rozwijanie nowych umiejętności i poznawanie otaczającego je świata.

Filipowi i Adamowi oraz rodzicom i opiekunom, życzymy dużo zdrowia oraz spełnienia kolejnych marzeń.

 

Źródło   KP Policji w Jaśle